SEO NEDİR?

SEO NEDİR?

Son 20 yıla damgasını vuran, internet dünyasının vazgeçilmezleri olan arama motorları küçük veya büyük işletmeler ve kişisel gereksinimler için her geçen gün geliştirilmeye devam etmektedir. İnternet tarayıcılarına bağlı olarak çalışan arama motorları, dünya genelinde kullanılmakta ve hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Arama motorlarına bağlı olarak aranan kelime veya cümlelerin, kolayca bulunması veya doğru şekilde karşımıza çıkması için geliştirilmiş SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu, sitelerin veya arama kelimelerinin sıralamalarını yükseltmeye ve üst sıralara çıkan sitelerin tıklanma sayılarını arttırmaya yarayan araç haline gelmiştir.

SEO aram motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılır. Arama motorlarından yükselmek adına yapılan işlemlere verilen kısaltılmış ismidir. (SEO) Doğal yollar ile yapılır, ücret verilerek yapılan reklamlar ile karıştırılmamalıdır.


Seo Nasıl Yapılır

Seo yapımı doğal yolar ile olur arama motorlarının belirlemiş olduğu kurallara uyarak yapılan site ve Blog sayfaları doğru yapıldığında popülaritesine göre yükseliş gösterir. Seo yapımı işi bilen uzmanlar tarafında yapılır ve çeşitli teknikler kullanılarak sitenizin veya sayfalarınızın yükselmesini sağlarlar.