JivoChat Canlı Destek Platformu

JivoChat Canlı Destek Platformu

Jivochat nedir?

Jivochat bir canlı destek platformudur. Günümüzde sitelerde en çok aranan özellikler arasına giren canlı destek platformlarına farklı bir bakış açısı getiren jivochat bu alanda lider olmak için emin adımlar ile ilerlemektedir. Temel ve profesyonel sürümleri ile piyasada lider olmaya başlayan jivochat, yaptığı yatırımlar ile rakiplerine fark atmaya başladı bile.

Jivochat ile çeşitli uygulamaları kullanabilir, müşterilerinize çok daha fazla hizmet verebilirsiniz. Jivochat aynı zaman da whatsapp gibi dünyaca yaygın bir uygulama ile entegre çalışmak için girişimlerde bulunmuş, en kısa zamanda özellikleri arasına bu uygulamayı almayı hedeflemiştir. Son zamanlarda internet üzerinde canlı destek uygulamalarını sık sık rastlamış olduğumuz aşikar fakat jivochat, sunmuş olduğu uygulama destekleri, kampanya yönetme özellikleri, çoklu kanal kurulumu, facebook sayfanızı bağlama, viber umumi hesabınızı bağlama, telegram hesabınız bağlama gibi farklı uygulamalar ile eş zamanlı çalışmaktadır. Jivochat kendi mobil uygulaması ve masaüstü uygulamasına da sahip olup tüm işletim sistemlerinde kontrolü mümkündür.  Ayrıca dilediğiniz zaman uygulamayı telefon gibi kullanabilir, gelen aramalara geri dönüş yapabilirsiniz.

Açık kaynak kodlu sistemlerde de çalışan jivochat bunun nasıl yapılacağının da desteğini vererek kullanıcılarını arkasında durmaktadır. Açık kaynak kodlu birçok yazılımın kullanıcılarına sunamadığı canlı destek modülünü birçok fonksiyonu ile destekleyen firma kendi sitesini kendi yapan veya bu işten ekmek kazanan insanların elini güçlendirmektedir. Destek vermiş olduğu açık kaynak kodlu yazılımlar wordpress, drupal, bitrix, joomla, megento, modx, opencart, wix, blogger, prestashop gibi piyasada bilinen en etkili yazılımlardır. İstatiksel olarak almak istediğiniz tüm bilgileri Google ile çalışarak sizlere sunan jivochat bu konuda rakiplerine de esin kaynağı olmuştur.

Aynı zamanda e-posta adresinizi jivochat ile bağlayabilir, gelecek tüm mesaj ve bilgileri mail yolu ile de iletebilir ve öğrenebilirsiniz. Belirtmiş olduğumuz tüm bu özellikler ve fonksiyonların kurulumu için jivochat’in kendi sitesinden destek alabilir, çok kısa sürede bu özelliklerden yararlanabilirsiniz. Jivochat özellikleri arasında bölgesel konumlandırma da yapılmaktadır. Örneğin, şirketinizin İstanbul ve İzmir'de şubeleri varsa İzmir'den gelen ziyaretçiler İzmir bölümündeki temsilcilerle bağlantılı olacak ve İstanbul'lu ziyaretçiler İstanbul departmanı ile bağlantı kuracak. Dağıtım, ziyaretçilerin IP adreslerine göre otomatik olarak yapılacaktır. Jivochat’i departmanlara da ayırabilir, ilgili bölümlerin mesajlarını sadece bölüm sorumlularına ulaştırabilirsiniz böylelikle şirketinizi kurumsal bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Uygulama ilgili tüm ayarları yapabilir istediğiniz kısıtlamaları ve aktifleştirmeleri kontrol edebilirsiniz.

Uygulamada sohbet penceresi dili web sitenizdeki sohbet kutusunun kullanacağı 21 mevcut dilden birini seçebileceğiniz bir seçenektir. Buna ek olarak, çevirilerin metnini düzenlemeniz veya gerekli dil için kendi çevirinizi eklemeniz mümkündür. Ayrıca uygulamanın reklamlarının görülmesini istemiyorsanız eğer mesaj kutusu üzerinde görülen jivochat yazısını kaldırabilirsiniz. Sohbet penceresi için özel tasarımlar seçebilir, çevrim dışı olan kullanıcıları da görünmez hale getirebilirsiniz. Yukarıda belirmiş olduğumuz birçok özellik kendi sitesi içerisinde nasıl kurulacağından nasıl aktifleştirileceğine kadar detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Ayrıca bizim anlatamadığımız çok daha fazla uygulama özellikleri sitelerinde detaylandırılmış bir şekilde kullanıcılarına sunulmuştur.

Son olarak canlı destek uygulaması olan jivochat bizlerin beğenisini fazlası ile kazanmış kalitesini ispatlamış olmasına rağmen daha fazla kullanıcıya ulaşmak için başlattığı satış ortaklığı kampanyası ile ne kadar ciddi olduğunu göstermektedir. Satış ortaklarının yapmış olduğu uygulama satışından pay veren jivochat kazan kazan prensibi ile tutundurma politikası yaparak hem sektörde iş kolu oluşturmuş hem de sektörde ki bu tür modül ihtiyacını ister profesyonel ister temel sürüm olarak siz değerli kullanıcılarının hizmetine sunmuştur.